Informacja o naborze wniosków dla lokali mieszkalnych położonych przy ul. Obrońców Wybrzeża w Lęborku

Data: 28-02-2022

INFORMACJA O NABORZE WNIOSKÓW DLA LOKALI MIESZKALNYCH POŁOŻONYCH PRZY UL. OBROŃCÓW WYBRZEŻA W LĘBORKU

 

Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych w Lęborku przy ul. Obrońców Wybrzeża , utworzonych z udziałem Gminy, stanowiących własność Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy udziale finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat

Wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w nowym budynku przy ul. Obrońców Wybrzeża dostępny jest na stronie internetowej www.lebork.pl oraz na stronie internetowej LTBS www.ltbs.lebork.pl. Druki dostępne są również w wersji papierowej w LTBS.

Wnioski można składać od dnia 7 marca 2022 roku do dnia 29 kwietnia 2022 roku w godzinach od 7.00 do 15.00 w Biurze Obsługi Interesanta w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 14 w Lęborku.

Szczegółowe informacje związane z budynkiem, sposobem i terminem podpisywania umów najmu oraz wpłaty partycypacji i kaucji można uzyskać w siedzibie Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. lub pod numerem telefonu: 59 863 78 47

Wnioski o zawarcie umowy najmu będą ewidencjonowane, kolejność składania wniosków nie ma wpływu na ich weryfikację przez komisję. Komisja rozpatruje wnioski na podstawie regulaminu. (Uchwała nr XXXIII-512/2022 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 21 stycznia 2022 r.)


 

Parametry planowanej inwestycji.

Budynek będzie pięciokondygnacyjny (parter + 4 piętra), podpiwniczony z komórką lokatorską przypisaną do każdego mieszkania, a także zapewnione będą miejsca parkingowe (24 miejsca parkingowe w hali garażowej oraz 16 miejsc przed budynkiem)

W budynku znajdować się będzie 40 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem. Mieszkania będą 1, 2 i 3 pokojowe o metrażu:

  • mieszkania 1 pokojowe o metrażu ~ 33 m²,

  • mieszkania 2 pokojowe o metrażach ~ od 36 do 48 m²,

  • mieszkania 3 pokojowe o metrażu ~ 65 m².

W ramach rozpoczętej inwestycji powstaną mieszkania wykończone, gotowe do zamieszkania. Najemca będzie mógł zamieszkać bez konieczności przeprowadzenia prac wykończeniowych.

W mieszkaniach zamontowana będzie armatura łazienkowa, dodatkowo kuchnia wyposażona będzie w kuchenkę oraz zlewozmywak. W pokojach podłogi wykończone będą panelami, natomiast w łazience płytkami gresowymi. Ściany i sufity wykończone gładzią i zagruntowane w kolorze białym.

Szczegóły odnośnie budynku i mieszkań na stronie internetowej: https://www.ltbs.lebork.pl/plany-inwestycyjne/na-zasadzie-budownictwa-czynszowego-realizowanego-przez-tbs/obroncow-wybrzeza-dz-nr-29717/


 

Jednocześnie informujemy, że stawka za czynsz za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu wynosić będzie około 11.00 zł.

Maksymalna wysokość miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego nie może przekraczać wysokości, o której mowa w art. 7a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (Dz. U.
z 2020 r. poz. 508 oraz z 2021 poz. 11 i 223).

Dodatkowo wymagana będzie wpłata partycypacji i kaucji po wyłonieniu osób przewidzianych do zamieszkania. Wysokość partycypacji wynosić będzie 25 % wartości mieszkania, natomiast kaucja to dwunastokrotność czynszu.

Obrońców Wybrzeża grafika
Informacja o naborze wniosków dla lokali mieszkalnych położonych przy ul. Obrońców Wybrzeża w Lęborku grafika