Informacja o naborze wniosków dla lokali mieszkalnych położonych przy ul. Władysława IV w Lęborku (wcześniej Mieszka I, nabór uzupełniający)

Data: 04-07-2024

INFORMACJA O NABORZE WNIOSKÓW DLA LOKALI MIESZKALNYCH POŁOŻONYCH PRZY UL. MIESZKA I W LĘBORKU

(NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY)

Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych położonych w Lęborku przy ul. Władysława IV, utworzonych z udziałem Gminy, stanowiących własność Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy udziale finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat

Wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w nowych budynkach przy ul. Władysława IV dostępny jest na stronie internetowej www.lebork.pl oraz na stronie internetowej LTBS www.ltbs.lebork.pl. Druki dostępne są również w wersji papierowej w siedzibie Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz w pokoju E18 w Urzędzie Miejskim.

Wnioski można składać od dnia 5 lipca 2024 roku do dnia 19 lipca 2024 roku w godzinach od 7.00 do 15.00 w Biurze Obsługi Interesanta w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 14 w Lęborku.

Szczegółowe informacje związane z budynkiem, sposobem i terminem podpisywania umów najmu oraz wpłaty partycypacji i kaucji można uzyskać pod numerem telefonu: 59 863 78 47 oraz w pokoju E18 w Urzędzie Miejskim  u pracowników LTBS.

Wnioski o zawarcie umowy najmu będą ewidencjonowane, kolejność składania wniosków nie ma wpływu na ich weryfikację przez komisję. Komisja rozpatruje wnioski na podstawie regulaminu. (Uchwała nr XXXIII-512/2022 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz zmiany do uchwały nr II-10/2024 z dnia 28 maja 2024).


 

Parametry planowanej inwestycji.

Dwa budynki po 16 mieszkań. Każdy budynek będzie czterokondygnacyjny (parter + 3 piętra), podpiwniczony z komórką lokatorską przypisaną do każdego mieszkania, a także zapewnione będą miejsca parkingowe przed budynkiem.
W każdym budynku znajdować się będzie 16 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem. Mieszkania będą 2 i 3 pokojowe o metrażu:

  • mieszkania 2 pokojowe o metrażu od 44,82 do 46,84 m²,

  • mieszkania 3 pokojowe o metrażu od 59,09 do 61,94 m².

W ramach rozpoczętej inwestycji powstaną mieszkania wykończone, gotowe do zamieszkania. Najemca będzie mógł zamieszkać bez konieczności przeprowadzenia prac wykończeniowych.

W mieszkaniach zamontowana będzie armatura łazienkowa, dodatkowo kuchnia wyposażona będzie w wolnostojącą kuchenkę elektryczną z piekarnikiem oraz zlewozmywak (bez szafek). W pokojach podłogi wykończone będą panelami, natomiast w łazience płytkami gresowymi. Ściany i sufity wykończone gładzią i zagruntowane w kolorze białym. W łazienkach płytki w części prysznicowej, pozostałe ściany przygotowane pod płytki.

Szczegóły odnośnie budynku i mieszkań na stronie internetowej:

https://www.ltbs.lebork.pl/plany-inwestycyjne/na-zasadzie-budownictwa-czynszowego-realizowanego-przez-tbs/mieszka-i-dz-nr-14211-oraz-dz-nr-14212d/

 

Jednocześnie informujemy, że stawka za czynsz za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu wynosić będzie około 16.00 zł.

Maksymalna wysokość miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego nie może przekraczać wysokości, o której mowa w art. 7a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych (Dz. U. z 2024 r. poz. 304).

Dodatkowo wymagana będzie wpłata partycypacji i kaucji po wyłonieniu osób przewidzianych do zamieszkania. Wysokość partycypacji wynosić będzie 25 % wartości mieszkania, natomiast kaucja to dwunastokrotność miesięcznego czynszu.

Wizualizacja budynku, rys. 1 grafika
Wizualizacja budynku, rys. 2 grafika